Masszázs
Az emberi érintés mint terápia
Életünk minden szakaszában szükségünk van az emberi érintésre, gyöngédségre és törődésre, amelyből megtudjuk, hogy nem vagyunk egyedül. Az érintés melegsége köt másokhoz és nyugtat meg bennünket.
Vannak akik a masszázst luxusnak tekintik, és csak akkor vetik alá magukat, amikor már igen nagy szükségük van rá. De a modern társadalom nyomasztó terhei mellett az érintésterápia a mindennapi élet szerves részévé, és az egészség fenntartásának fontos eszközévé kellene hogy váljon.
A keleti orvostudomány szerint vannak az életben bizonyos időszakok, amelyeket “a változás kapuinak”neveznek, s ha ilyenkor megfelelő gondját viseljük szervezetünknek, ténylegesen javíthatunk állapotunkon, ám ha elhanyagoljuk magunkat, tartósan tönkretehetjük egészségünket. Ilyen időszak pl. a serdülés kora, a házasság vagy a nemi élet kezdete, a terhesség, a szülés és az azt követő időszak, valamint a változás kora. Ezen időszakokban az érintésterápiák különösen hasznosak, mert segítik a hormonális változás okozta nehézségek leküzdéséhez szükséges relaxáció kialakulását.
Ezekben a helyzetekben van a legnagyobb szükség a testi érintkezésre, ekkor igyekszünk leginkább szabadulni a ránk nehezedő feszültségtől, és igényeljük, hogy megoszthassuk valakivel a gondjainkat.
Masszázsfajták:
- Frissítő vagy Svéd masszázs
- Izomlazító, feszültségoldó, fájdalomcsillapító, sejtregeneráló, gyógynövényes masszázs
- Magnézium Olajos Izomlazító és Fájdalomcsillapító Masszázs
- Relaxáló és kismama masszázs
- Meleg lávaköves masszázs
- Ayurveda masszázs
- Lomi-lomi masszázs
- Nyirokmasszázs
- Tetőtől-talpig kiegyensúlyozó masszázs (fejmasszázs is)
- Frissítő lábmasszázs (hűsítő géllel)
- Fogyás és Cellulitkezelés
- Testradír (peeling)
- Olíva olaj + tengeri só
Rövid ismertető a különböző masszázsfajtákról
Frissítő vagy Svéd masszázs
A svéd masszázs képzi valamennyi európai masszázsfogás alapját. Öt alapfogását kombinálva felfrissíti a szervezetet, fokozza a vérkeringést, javítja az emésztést, fájdalmat csökkent - pl. fejfájás -, felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, enyhíti az álmatlanságot, de mindenekelőtt elősegíti a relaxációt és csökkenti a stressz testre gyakorolt káros hatásait.
A svédmasszázst gyakran hívják még frissítő, izomlazító vagy revitalizáló masszázsnak is.
Relaxáló és kismama masszázs
Mindennapi életünkben sok probléma akad, de néha egy kis kényeztetés is segíthet. Ebben szeretnék segítséget nyújtani.
Amennyiben túlfeszültek az idegei, és csak egy kis pihentető masszázsra vágyik, nem erős gyúrásra, akkor a relaxáló masszázst ajánlom. A lassú, simító mozdulatok jelentősen hozzájárulnak az izmok elernyedéséhez, az idegek megnyugtatásához. Kiváló a vérkeringés és a szövetek oxigénellátásanak javításához.
Meleg lávaköves masszázs
Az Egyesült Államokban a lávaköves masszázs napjaink legrohamosabban terjedő alternatív masszázstechnikája.
A kellemesen kímélő terápia az átlagos kezelésekkel ellentétben mélyebben relaxál, és harmonizál.
A lávaköves masszázs több ezer éves múltra tekint vissza, az amerikai indiánok, az indiaiak, de egyes források szerint még az ősmagyarok sámánjai is használták gyógyításhoz a felmelegített és testre helyezett köveket és ásványokat.
A kezelés speciális masszázstechnikára épül, segíti az energiaáramlást, javítja a közérzetet. Fokozza a vérkeringést, méregtelenít, lazítja az izmokat, enyhíti az álmatlanságot és rendívül jót tesz a bőrnek, mivel a mély meleg masszázs során az olaj a bőr mélyebb rétegeibe jut.
A test ellazulása mellett a végeredmény pedig a teljes megújulás, kiegyensúlyozottság. A merev izületek és izmok visszanyerik rugalmasságukat, jobban működik az immunrendszerünk is.
A meleg követ a test különböző pontjaira helyezve a kő rezgéseit felhasználva mély relaxációt és harmonikus állapotot érhetünk el.
Kúraszerű alkalmazása javasolt, de már egy kezelés is érezhető változást eredményez.
Bizonyos helyzetekben azonban nem ajánlott:
- szív és érrendszeri megbetegedések
- magasvérnyomás
- terhesség utolsó harmadában
- epilepszia
- menstruáció
- láz, gyulladás, fertőzéses állapot
- daganatos megbetegedés
A kezelés időtartama: 1,5 óra.
Ayurveda masszázs
Az ajurvédikus masszázs (abhjanga) egy meleg olajjal történő teljes testmasszázs. A bőséges olajmennyiséget a masszázs elején végigcsorgatjuk a testfelületen, a masszázs végén pedig a homlok közepén található ú.n. "harmadik szemre" is csorgatunk olajat, ami kimondottan nyugtató hatású.
A rendszeres masszázs helyreállítja az erőt és a vitalitást, erősíti az immunrendszert, megnyugtatja az idegrendszert, javítja a keringést, segít alvászavaroknál, ízületi problémáknál. Tisztító hatása elősegíti a méreganyagok kiürülését a szervezetből, ezzel szinte megfiatalítva a szervezetet. Még a hosszú időn keresztül fennálló helytelen életmód és táplálkozási szokások következményeit is fel lehet vele számolni, és helyreállítani a test természetes egészségét, fiatalosságát, állóképességét.
Az olajos masszázs, ellazítva, feloldva a feszültséget az izmokban mély relaxált állapotba juttatja a testet. Egy ajurvédikus masszázs után az ember szinte újjászületik.
Az ajurvédikus masszázs célja:
- szervezetünk méregtelenítése
- immunrendszerünk erősítése
- relaxáció nyújtása, feszültségeink oldása
- vér- és nyirokkeringésünk serkentése
- a testi funkcióink javítása
- a szervezetünk megfiatalítása
- egyes krónikus betegségek kezelése
- bőrünk minőségének javítása
- ízületeink rugalmasságának javítása
- izomzatunk erősítése
Az ajurvédikus masszázs elősegíti:
- a bőrsejtek megújulását, regenerálódását, a bőr szerkezetének javulását
- az izmok merevségének és a stressz okozta blokkoknak a feloldását
- az ízületek és a gerinc rugalmasságának növekedését
- a nyirokkeringés megélénkülését, a méreganyagok kiürülését
- növeli a vörösvértestek számát, különösen vérszegénység esetén
- szabályozza az emésztőrendszert
- az idegrendszeri panaszok enyhülését, megszűnését
- az erőnlét, vitalitás és a természetes immunitás növekedését
- javítja az alvást
- hasznos azok számára, akik nem tudnak tornázni vagy jógázni
Lomi lomi masszázs
A Lomi-lomi masszázs a Hawaii szigetekről származó, különleges technikát igénylő masszázsfajta, amit az őslakosság féltve őrzött titokként kezel a mai napig is. Ez a technika elősegíti az emberi test izomcsomóinak oldódását, és a test teljes ellazulását.
A technikai alkalmazása eltér az európai technikáktól, mert a masszázs nem mindig a szív felé irányul. A kezelés időtartama 90 perc, a végén 5-10 perces relaxációval.
Alkalmazása másnaponkénti 3-4 alkalommal ajánlott, kúraszerűen fejti ki legjobban hatását, de egy alkalommal is észrevehető javulást érhetünk el. A masszírozást a kéz és az alkar, illetve a könyök váltott nyomástechnikájával végezzük.
Javallatai:
- reumatikus ízületi problémáknál
- vérkeringés stabilizálásánál
- feszültségérzés esetén
- általános állapot javítása
Ellenjavallatai:
- súlyos ízületi betegségeknél
- magas láznál
- fertőző betegségeknél
- kóros menstruációs állapotoknál
- esetenként időskori
- mozgásszervi betegségeknél
Nyirokmasszázs
Hatása:
A nyirokrendszert a bőr és a kötőszövet masszírozásával aktiváljuk. Lehetőséget adunk a testnek a felhalmozott mérgek és salakanyagok gyorsabb kiválasztására.
- Elvezeti a nyirok folyadékot
- Csökkenti a szöveti ödémákat
- Mérséklődik a nyomás miatti fájdalom, feszülés
- Élénkül a nyirokrendszer működése és a vérkeringés
- Aktiválja az immunrendszert és a sejt- anyagcsere folyamatokat
- Fokozódik a salakanyagok felvétele a véráramba
- Hat a vénákra is
- Általánosan közérzetjavító
- Relaxál testi, idegi, agyi szinten
- Felgyorsítja a gyógyulási folyamatokat
- Mérsékli a cellulitot
Rendszeresen érdemes alkalmazni.
Akár minden nap is lehet. Nincs káros mellékhatása. Legkorábban csak néhány kezelés múlva mutathatunk fel egyértelműen látható és tapintható eredményt. Egy erősen elsalakosodott testet, vízzel telítődött testrészt nem lehet egy kezelés alatt megtisztítani.
Tetőtől talpig kiegyensúlyozó masszázs
Egy speciális masszázs a tetőtől talpig felüdülni vágyóknak. A kezelés során a test teljes felületén végezzük a masszázst, beleértve az arcot és a hajas fejbőrt is.
Ez a módszer csökkenti a feszültséget, az izomok merevségét, emellett megszabadít a fájdalomtól, valamint serkenti a vérkeringést.
Testradír (peeling)
A testradír eltávolítja a bőr felszínéről az elhalt hámsejteket, felszabadítja a pórusokat, méregtelenít, feltölti a szervezetet ásványi anyagokkal, és szabad utat biztosit a bőrtápláló készítményeknek.
Az ásványi anyagok megújítják a bőr szöveteinek állagát, rugalmasságát, így lesz az Ön bőre puhább, feszesebb.